Skip to content Skip to footer
gm

Albayrak Grubu olarak, faaliyetlerimize başladığımız 1952 yılından beri, “önce insan” prensibiyle hareket ederek milletimize hizmet ediyor, ülke ekonomimize katkı vermeye devam ediyoruz. Başta inşaat ve gayrimenkul olmak üzere, sanayi, hizmet, lojistik, turizm ve medya sektörlerinde 80’e yakın şirket ve yayın markamızla yurt içinde ve yurt dışında hem kendi insanımıza hem gönül coğrafyamızdaki insanlara fayda sağlıyoruz.

“Her zaman çalışmayı, alnının teriyle kazanmayı ve hayır işlerini çokça yapmayı” öğütleyen kurucumuz merhum Hacı Ahmet Albayrak’ın izinde çaresizlere çare, garip ve kimsesizlere sığınak, mahzun gönüllere teselli oluyoruz.

Din, dil, ırk, mezhep ve bölge ayrımı gözetmeksizin dünyanın herhangi bir yerinde sıkıntıya düşmüş, felakete uğramış tüm insanlara yardım elimizi uzatıyoruz. Ülkemizi ve milletimizi ilgilendiren her konuda duyarlılığımızı en üst düzeyde gösteriyor, milletimizin acısıyla kederleniyor, sevinciyle mutlu oluyoruz.

6 Şubat günü “Asrın Felaketi” olarak nitelendirilen ve 11 ilimizi doğrudan etkileyen deprem felaketinin acısını en derinden hissederek, ilk saatlerden itibaren yaraları sarmak için seferberlik ruhuyla harekete geçtik.

Giyim, gıda, temizlik, mobil aşevi, mobil tuvalet, yakıt, varil soba gibi acil yardım malzemelerini hemen bölgeye ulaştırdık. Nakliye ve yolcu transferi için tır, otobüs, minibüs ve binek araçlarımızla lojistik desteği verdik. Arama kurtarma çalışmalarında kullanılmak üzere vinç, kamyon, loader, ekskavatör, forklift, jeneratör gibi iş makinalarımızı bölgeye gönderdik. Gönüllü çalışanlarımız ve operatörlerimizle de pek çok insanımızın enkazdan kurtulmasına vesile olduk. Depremzedeler için Hatay Kırıkhan ve Gaziantep Nurdağı bölgesinde “Konteyner Kent Projesi”ni hayata geçirdik.

Tüm grup şirketlerimizin katkılarıyla; 7 tırla 640.059 paket giyim,  20.000 paket tekstil ürünü, 8 tır ve 4 minibüsle gıda ve hijyen kiti, 10 tır ev eşyası, 4 adet mobil aşevi, 6 adet mobil tuvalet, 104 adet konteyner ve çadır, 5000 adet kumanya, 575 adet varil soba, 375 ton şeker, 11 tırla 214.940 kg hayvan yemi, 10 ton yakıt (odun), 10 konteyner ile 23.534 adet ev eşyası, 108 adet nakliye için tır, yolcu transferi için 73 adet otobüs ve minibüs desteğiyle vatandaşlarımızın yaralarını sarmayı amaçladık.

Maddi desteklerimizin yanı sıra Yeni Şafak, TVNET, GZT ve Albayrak Medya Dijital ekiplerimizden 50’ye yakın medya çalışanı arkadaşımız, depremin yaşandığı günden itibaren en doğru ve en güvenilir bilgileri kamuoyuyla paylaşarak dezenformasyonun önüne geçerken afet iletişimine destek olmayı ihmal etmediler.

Albayrak Grubu olarak, depremin yaraları sarılıncaya ve acılar dininceye kadar maddi ve manevi desteğimizi eksik etmeyecek, mağdur insanımız için tüm imkânlarımızı seferber etmeye devam edeceğiz.

Albayrak Yardım © 2024. Tüm Hakları Saklıdır.

Albayrak Yardım © 2023. Tüm Hakları Saklıdır.